Opis

Wcale nie trzeba jechać bardzo daleko ani wydawać dużych pieniędzy aby przeżyć niezapomnianą skiturową przygodę wytyczając linie podejść i zjazdów w dziewiczym śniegu. Wyprawa do Rumunii pozwoli rozsmakować się w narciarskich wędrówkach wśród nietkniętej ludzką ręką przyrody i przepięknego krajobrazu. Trasy są rozmaite, podczas naszej wyprawy skiturowej dostosować je można do panujących warunków oraz poziomu zaawansowania grupy. Dlatego każdy, zarówno to turysta, mający za sobą jeden sezon przygody z narciarstwem wysokogórskim, jak i stary wyjadacz poszukujący ambitnych zjazdów i długich wymagających tras, znajdzie na wyprawie skiturowej do Rumunii możliwości dla siebie.

Odwiedzimy dwa rejony, w dwóch sąsiadujących ze sobą pasmach górskich: Górach Marmaroskich oraz Alpach Rodniańskich. W każdym z pasm będziemy mieć bazę, gdzie tuż obok śnieżnych zboczy, a jednocześnie w cieple i komforcie, można przygotować i zregenerować siebie oraz sprzęt przed narciarską wędrówką. Stamtąd wyruszać będziemy na jednodniowe wycieczki. Zmęczeni będą mogli wybrać zamiast którejś z nich odpoczynek w bazie, aby nabrać sił przed kolejnym wyzwaniem w następnych dniach. Wracając z wyprawy odwiedzimy jedną z najniezwyklejszych atrakcji turystycznych Rumunii – Wesoły Cmentarz. A jeśli czasu wystarczy, zrelaksujemy się w źródłach termalnych na Słowacji.

Grupa

5-12 osób

Czas

8 dni

Góry

Góry Marmaroskie, Alpy Rodniańskie

Aktywność

skitouring

Zespoły

5-6 osób

Cena

750zł + 450EUR

Kraj

Rumunia

Poziom

średni

Program wyjazdu

 1. Dzień 1 – dojazd we własnym zakresie do miejscowości Borsza – Complex Turistic. Ewentualnie możliwość wspólnego dojazdu z prowadzącym wyprawę. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w pensjonacie.
 2. Dzień 2 – śniadanie, odpoczynek po podróży, następnie wycieczka skiturowa w Góry Marmaroskie w masyw Hăjmaru (1685 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg na kwaterze prywatnej.
 3. Dzień 3 – po śniadaniu wycieczka skiturowa w Alpy Rodniańskie w masyw Gărgălău (2159 m .p.m.) i Omului (2135 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg na kwaterze prywatnej.
 4. Dzień 4 – po śniadaniu wycieczka skiturowa w masyw Galaţului (2048 m n.p.m.) i Laptele Mare (2172 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg na kwaterze prywatnej.
 5. Dzień 5 – po śniadaniu przejazd do miejscowości Borsza. Czas na zakupy. Następnie wjazd samochodem terenowym lub w razie niemożności dojechania podejście ostatniego odcinka pieszo lub na nartach do Stacji Meteorologicznej Iezer (ok. 1700 m n.p.m.). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w budynku stacji.
 6. Dzień 6 – po śniadaniu wycieczka skiturowa w masyw najwyższego szczytu Alp Rodniańskich Pietrosu (2303 m n.p.m.), Buhăescu Mare (2268 m n.p.m.) oraz Repede (2074 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg w budynku stacji.
 7. Dzień 7 – po śniadaniu krótka wycieczka skiturowo-piesza w rejonie stacji meteorologicznej oraz Pietrosula. Po południu zejście lub zjazd w dolinę oraz przejazd do pobliskiej miejscowości Baia Borsza. Uroczysta tradycyjna kolacja w stylu regionalnym. Nocleg w pensjonacie.
 8. Dzień 8 – wcześnie rano śniadanie i wyjazd z Baia Borsza. Możliwość wspólnego powrotu z prowadzącym wyprawę. Po drodze zwiedzanie „Wesołego Cmentarza” w Săpânţa. Opcjonalnie wizyta w źródłach termalnych na Słowacji.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę jednego lidera BluEmu na 6 osób;
 • wszystkie noclegi wymienione w programie;
 • wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) podczas całego wyjazdu. Wyżywienie dostępne jest w wersji mięsnej oraz jarskiej (zawiera rybę). Inne wersje (np. wegańska, bezglutenowa) są dostępne po odpowiednio wczesnym poinformowaniu i za dopłatą;
 • wywóz bagaży (o ile pozwolą warunki pogodowe) do Stacji Meteorologicznej Iezer;
 • ubezpieczenie AXA Kontynenty (na czas pobytu w górach obejmujące sporty wysokiego ryzyka);
 • pamiątkową koszulkę oraz buffa;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena wyjazdu nie zawiera

 • dojazdu w rejon miasteczka Borsza w Rumunii oraz powrotu;
 • wstępów do odwiedzanych obiektów;
 • ew. wycieczek fakultatywnych.

Sprzęt